Instytut Pedagogiki

Wizyta badaczy z Litwy, Słowacji i Ukrainy

23.10.2022 - 15:47 aktualizacja 23.10.2022 - 15:47
Redakcja: tomaszhuk

Instytut Pedagogiki był organizatorem międzynarodowego seminarium naukowego “CONTEMPORARY CHALLENGES OF PREPARING TEACHERS FOR PROFESSIONAL WORK – IN SEARCH OF RESEARCH PERSPECTIVES  in international cooperation and strengthening cooperation within the T4EU alliance”, które odbyło się w Katowicach 19 października b.r.

Podczas spotkania naukowcy z Katowic i Cieszyna spotkali się z badaczami z Vytautas Magnus University (VMU) w Kownie (Litwa), Constantine the Philosopher University w Nitrze (Słowacja), South Ukrainian National Pedagogical University named after K. D. Ushynsky (Ukraina) oraz Vasyl Stefanyk Precarpathian National University (Ukraina).

Seminarium było okazją do pogłębienia relacji polsko-litewskich w ramach sojuszu T4EU, a także omówienia potencjału przyszłej współpracy z jednostkami słowackimi i ukraińskimi.

Podziękowanie dla studentów

Pan Kacper Trela związany z Akademią Muzyczną imienia Karola Szymanowskiego w Katowicach oraz Pani Kaja Orłowska – studentka edukacji wczesnoszkolnej i wychowania przedszkolnego oraz pedagogiki w Uniwersytecie Śląskim – uświetnili swoim muzycznym występem seminarium naukowe “CONTEMPORARY CHALLENGES OF PREPARING TEACHERS FOR PROFESSIONAL WORK – IN SEARCH OF RESEARCH PERSPECTIVES  in international cooperation and strengthening cooperation within the T4EU alliance”. Dyrekcja Instytutu Pedagogiki oraz Komitet Organizacyjny składają wyrazy podziękowania za zaangażowanie.