Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
Instytut Pedagogiki

Konferencja na temat profilaktyki

14.11.2022 - 20:18 aktualizacja 14.11.2022 - 20:18
Redakcja: tomaszhuk

Dnia 14.11 br. dr Natalia Maria Ruman brała czynny udział na zaproszenie w Konferencji pod patronatem Marszałka Województwa Śląskiego nt. EDUKACJA ZDROWOTNA W SZKOLE- NOWE WYZWANIA, organizowanej przez Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Katowicach. Pani Doktor przedstawiła referat pt. „Wyzwania i problemy współczesnej edukacji zdrowotnej- profilaktyka w szkole ponadpodstawowej. Przykłady dobrych praktyk”. Prelegentami także byli m.in.:

Mateusz Grajek –  doktor nauk o zdrowiu, specjalista zdrowia publicznego, psycholog, psychotraumatolog, psychodietetyk. Adiunkt w Zakładzie Zdrowia Publicznego Wydziału Nauk o Zdrowiu w Bytomiu SUM. Na co dzień zajmuje się tematyką psychospołecznych uwarunkowań zdrowia człowieka, stresu i traumy związanej z sytuacją epidemiologiczną i niespecyficznymi zaburzeniami odżywiania.

Romana Jakubczyk – psycholog, psycholog kliniczny, nauczyciel dyplomowany. Wykładowca WSB w Chorzowie

Tomasz Grad – doktor nauk o zdrowiu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, nauczyciel dyplomowany wychowania fizycznego, wykładowca akademicki i konsultant RODN „WOM” w Katowicach. Autor ponad 50-iu publikacji z zakresu oświaty i zdrowia publicznego.

img
return to top