Instytut Pedagogiki

Zapraszamy serdecznie do zapisania się i udziału w nowych ZAJĘCIACH WARSZTATOWYCH!

16.04.2023 - 11:54 aktualizacja 16.04.2023 - 11:54
Redakcja: tomaszhuk

Szanowni Państwo Studenci!

Zapraszamy serdecznie do zapisania się i udziału w nowych ZAJĘCIACH WARSZTATOWYCH (Cieszyn, Bielska 62, p. B 3.6. (121)), prowadzących przez p. mgr Katarzynę Zemczak, MOP w Bielsku-Biała, Ekspert w zakresie wykorzystania LEGO w edukacji

LEGO Education w pracy z dziećmi z SPE

Rozwiązania LEGO® Education jako koncepcja nauczania wspierającego dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi
Roboty LEGO® Education – metodyka pracy z uczniami z SPE z wykorzystaniem klocków
Roboty LEGO® Education – wypracowywanie własnych pomysłów na wykorzystanie tej pomocy dydaktycznej w pracy z uczniami z SPE na zajęciach dydaktycznych i ogólnorozwojowych.

LEGO w matematyce:

Podczas warsztatów uczestnicy dowiedzą się, jak wykorzystać w niestandardowy sposób klocki  Lego na lekcjach matematyki, w tym w jaki sposób rozwijać dzięki pracy z nimi myślenie matematyczne.

Poznają szereg ćwiczeń i zadań wspomagających realizację treści matematycznych zawartych w podstawie programowej oraz naucza się samodzielnie projektować takie zajęcia.

w ramach Projektu „Jeden Uniwersytet – Wiele Możliwości” na Wydziale Sztuki i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego, które będą ważnym wsparciem w kształtowaniu teoretycznej wiedzy i praktycznych umiejętności w przygotowaniu i prowadzeniu zajęć z edukacji informatycznej i robotyki w klasach 1-3 i szkole podstawowej.

Warsztaty będą odbywały się w trybie hybrydowym (blended) – 8 godz. w pracowni z robotyki 121 (B.3.6.) (prow. Mgr Katarzyna Zemczak) oraz 2 godziny zdalnie online (dr hab. Eugenia Smyrnova-Trybulska, prof. UŚ).

W szkoleniach w ramach projektu mogą brać udział studenci dowolnych kierunków studiów pierwszego i drugiego stopnia oraz jednolitych magisterskich, którym do końca studiów (na danym stopniu) pozostało nie więcej niż 4 semestry. Zatem są to:

• w przypadku studentów pierwszego stopnia – drugi i trzeci rok,
  • w przypadku studiów drugiego stopnia – wszyscy,
  • oraz w przypadku studiów jednolitych magisterskich – czwarty i piąty rok.

Dokumenty do udziału w szkoleniu można wypełnić w Sekretariacie Instytutu Pedagogiki (s. 7A).

Proponowany Harmonogram warsztatów :

LEGO Education w pracy z dziećmi z SPE dwie grupy – terminy:

18 i 25 kwietnia.

Godziny: 8.00-14.15 (dla jednej grupy całodniowy warsztat, w przypadku skompletowania 2 grup (5-8 osobowych), godz. 8.00-11.00 i 11.15-14.15).

Wykłady 2 godz. online do ustalenia z grupami (dr hab. Eugenia Smyrnova-Trybulska, prof. UŚ)

Zapraszamy!