Instytut Pedagogiki

Dzień Bezpiecznego Internetu #dbi2024

08.04.2024 - 09:40 aktualizacja 08.04.2024 - 09:42
Redakcja: tomaszhuk

Społeczność studentów pedagogiki naszego Instytutu wniosła w tym roku cegiełkę do obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu DBI 2024. #NaszBezpiecznyUniwersytet w sieci to wystawa interaktywnych plakatów studenckich, dotyczących bezpieczeństwa cyberprzestrzeni. Autorkami są studentki III roku jednolitych studiów magisterskich  Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna.

Każda z grup studenckich tego rocznika przygotowała plakat interaktywny, na którym odbiorcy znajdą QR-kody, które po zeskanowaniu umożliwiają obejrzenie kilkuminutowych filmików/animacji/spotów przygotowanych przez studentki. Materiały wideo dotyczą najbardziej popularnych zagrożeń w internecie i mają zróżnicowane wiekowo grupy docelowo. Mają one charakter profilaktyczny i promują bezpieczne i odpowiedzialne zachowania w cyberprzestrzeni.

Przygotowane postery z akcji DBI 2024 zostały udostępnione na korytarzach Wydziału. Zachęcamy do skanowania QR-kodów! Pomysłodawczynią i opiekunem akcji w tym roku jest dr Monika Frania, prof. UŚ.