Instytut Pedagogiki

„O dzieciach, nastolatkach i zjawiskach internetowych” – podsumowanie wydarzenia realizowanego w ramach EMNK 2024

24.04.2024 - 10:55 aktualizacja 24.04.2024 - 10:56
Redakcja: tomaszhuk

Patoinfluencerzy, 6obcy, Tinder, filtry i retusze, oversharenting i troll parenting – w sieci czai się na współczesną młodzież wiele niebezpieczeństw, niektóre wynikają z nieświadomości rodziców.
Pamiętajmy by przede wszystkim dbać o relacje i rozmawiać!
23 kwietnia 2024 r. w Teatrze Korez odbyło się wydarzenie Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, realizowane w ramach projektu: „Nauka jest wszędzie!”, podczas którego dr hab. Tomasz Huk, prof. UŚ oraz dr Anna Brosch opowiedzieli o zagrożeniach płynących z użytkowania mediów społecznościowych.
Po części wykładowej prelegenci oraz szkolny pedagog – Marcin Kręgiel, zaprosili uczestników do wspólnej dyskusji i dzielenia się własnymi doświadczeniami.

Wydarzenie realizowane jest w ramach obchodów Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024, w paśmie Miasto-Region-Akademia.

Wydarzenie jest dofinansowane ze środków Województwa Śląskiego – Współorganizatora Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024.

Partnerami wydarzenia są: Teatr Korez oraz Europe Direct Śląskie.

Źródło: https://us.edu.pl/wydzial/wns/2024/04/24/o-dzieciach-nastolatkach-i-zjawiskach-internetowych-podsumowanie-wydarzenia-realizowanego-w-ramach-emnk-2024/