Gratulujemy Autorkom, szczególnie Pani dr hab. Alicji Gałązce, prof. UŚ z naszego Instytutu.
Opis książki:
Transformacja globalna stawia nowe wymagania wobec całego systemu edukacyjnego, który musi na nowo zdefiniować swoją role w niezwykle szybko zmieniającym się świecie. Oczekiwania rynku pracy wyznaczają i definiują nowe kompetencje 21 wieku– umiejętności, w które należy wyposażyć uczniów i studentów wkraczających w zmieniające się środowisko pracy. Książka opisuje Process Drama jako nie tylko niezwykle skuteczna metodę nauczania języków obcych ale również metodę, która doskonale odpowiada na potrzeby współczesnej edukacji rozwijając umiejętności i kompetencje życiowe(life skills) takie jak komunikacja, współpraca, krytyczne myślenie, kreatywność zwinność (agility) oraz odporność i elastyczność psychologiczną. Drama przestawiona jest w kontekście najnowszych badań z zakresu teorii edukacyjnych, psychologicznych i neurologicznych oraz współczesnych koncepcji nauczania i przyswajania języka obcego.
W niemieckim wydawnictwie Vandenhoeck & Ruprecht Verlage (II poziom wykazu wydawnictw publikujących recenzowane monografie naukowe) ukazała się w 2021 roku monografia współautorska prof. dr hab. Ewy Ogrodzkiej-Mazur i dr hab. Anny Szafrańskiej, prof. UŚ przygotowana wspólnie z naukowcami z Uniwersytetu Ostrawskiego – prof. dr hab. Josefem Malachem i dr Milanem Chmurą nt.
The cultural identity and education of university students in selected East-Central countries. A Polish-Czech comparative study.
ISBN: 978-3-8471-1254-9. EISBN: 978-3-7370-1254-6. DOI: 10.14220/ 9783737012546.
Publikacja, ujęta w wykazie ministerialnym za 300 punktów, dostępna jest na stronie wydawnictwa: https://www.vr-elibrary.de/doi/book/10.14220/9783737012546
Recenzentami książki są prof. William S. New z Beloit College, USA oraz prof. Sixto Cubo Delgado z Universidad de Extremadura, Hiszpania.