kandydat

Agnieszka Skorupa – ambasadorka kierunku studiów

13.10.2022 - 08:56 aktualizacja 13.02.2023 - 08:43
Redakcja: MD

Poznaj ambasadorki i ambasadorów #NaszUniwersytet!

Agnieszka Skorupa

ambasadorka kierunku:

Specjalizuje się w analizie zachowania człowieka w warunkach ekstremalnych i psychologicznej pracy z filmem. Popularyzatorka nauki oraz sportowiec. Jej osiągnięcia medalowe w zawodach Otwartego Pucharu Polski Wushu i International Polish Wushu Kungfu Championships w 2022 r. zaowocowały powołaniem do Kadry Narodowej.

Agnieszka Skorupa - zdjęcie portretowe
Fot. Małgorzata Dymowska, mat. Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach

Agnieszka Skorupa – doktor psychologii, badaczka, dydaktyk, szkoleniowiec. Pasjonatka sztuk walki.

Specjalizuję się w analizie zachowania człowieka w sytuacjach ekstremalnych, szczególnie w adaptacji do warunków izolacji polarnej. Współpracuję z Polską Stacją Polarną Hornsund im. Stanisława Siedleckiego na Spitsbergenie oraz Polską Stacją Antarktyczną im. Henryka Arctowskiego. Wraz z marsjańsko-księżycowym habitatem kosmicznym LunAres prowadzę badania analogowych misji kosmicznych; pełnię funkcję koordynatora badań społecznych.

Zajmuję się również psychologiczną analizą filmów. W latach 2017–2019 współorganizowałam Ogólnopolskie Konferencje Naukowe z cyklu „Filmowe Psycho-Tropy”, które zaowocowały wydaniem dwóch książek z cyklu „Na tropach psychologii w filmie”.

Jestem autorką blisko 40 publikacji naukowych. Zajmuję się popularyzacją nauki – opracowuję zajęcia psychoedukacyjne dla młodzieży, prowadzę prelekcje podczas Śląskiego Festiwalu Nauki, moderuję dyskusje filmowe w kinach.

W ramach działalności społecznej współpracuję z różnymi fundacjami. Wraz z zespołem zaprojektowałam i przeprowadziłam na terenie województwa śląskiego liczne kampanie profilaktyczne, w tym dotyczące HIV/AIDS oraz edukacji antydyskryminacyjnej.

Opracowuję i prowadzę warsztaty oraz szkolenia dla podmiotów biznesowych i placówek publicznych skoncentrowane na praktycznym zastosowaniu teorii psychologicznych.

Przez 10 lat zajmowałam się survivalem, współprowadziłam obozy przetrwania. Obecnie podróżuję w odległe zakątki świata i zajmuję się amatorsko fotografią reporterską. Biorę udział w trekkingach wysokogórskich. Moją pasją są też sztuki walki – trenowałam aikido i systemę, mam szósty stopień w Wing Chun Kung Fu. Ze względu na swoje osiągnięcia medalowe w zawodach Otwartego Pucharu Polski Wushu i International Polish Wushu Kungfu Championships w 2022 roku zostałam powołana do Kadry Narodowej.

Wiele twarzy Uniwersytetu Śląskiego

Poznaj inne ambasadorki i innych ambasadorów #NaszUniwersytet!