kandydat

Karolina Sznurawa – ambasadorka kierunku studiów

13.10.2022 - 17:37 aktualizacja 26.10.2022 - 12:30
Redakcja: mb

Poznaj ambasadorki i ambasadorów #NaszUniwersytet!

Karolina
Sznurawa

ambasadorka:

Studia łączy z pracą w Stowarzyszeniu Pomocy Dzieciom
i Młodzieży. Interesuje się m.in. tematyką resocjalizacji
i dewiacji społecznej, psychologią rozwojową i ogólną.
W wolnym czasie wraca do pomocy jako wolontariuszka.

Karolina Sznurawa - zdjęcie portretowe
Fot. Małgorzata Dymowska, mat. Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach

Studentka III roku nowo powstałego kierunku Indywidualne Studia Nauczycielskie w Kolegium Indywidualnych Studiów Międzyobszarowych, który pozwala łączyć studiowanie dwóch kierunków, w jej przypadku pedagogiki oraz filologii angielskiej.

Naukę udaje jej się łączyć z pracą w Stowarzyszeniu Pomocy Dzieciom i Młodzieży, w którym przez wiele lat była wolontariuszką.

W swojej karierze naukowej szczególnie interesuje się tematyką resocjalizacji i dewiacji społecznej, psychologią rozwojową i ogólną. W kręgu jej zainteresowań znajdują się też biologia (szczególnie neurobiologia i biologia morska), psycholingwistyka, turystyka i jej wpływ na środowisko oraz lokalne społeczności.

Jej pasją są podróże i poznawanie nowych kultur oraz woda (zarówno poznawanie teorii z nią związanych, jak i zajęcia praktyczne – kajakarstwo, surfing, żeglarstwo, fauna i flora mórz i oceanów).

W tym roku jej głównym celem jest rozwój z zakresu translacji – szczególną uwagę chciałaby poświęcić tłumaczeniu ustnemu.

W wolnym czasie chętnie pomaga jako wolontariuszka, szczególnie podczas pojedynczych akcji i wydarzeń. Należy do Rady Samorządu Studenckiego Kolegium Indywidualnych Studiów Międzyobszarowych.

Wiele twarzy Uniwersytetu Śląskiego

Poznaj inne ambasadorki i innych ambasadorów #NaszUniwersytet!