• Polish
Kolegium Indywidualnych Studiów Międzyobszarowych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach

SPOTKANIE PRZEDSTAWICIELI KISM UŚ I MISHiS UG

18.05.2023 - 14:49 aktualizacja 18.05.2023 - 15:07
Redakcja: justynaolesinska
seminarium

W dniach 15.05.-16.05 br. na Uniwersytecie Gdańskim odbyło się pierwsze seminarium poświęcone indywidualnemu podejściu do prowadzenia studiów, zorganizowane przez Dyrektor Kolegium ISM UŚ dr hab. Edytę Sierkę, prof. UŚ i Pełnomocnika Rektora UG ds. MISHiS prof. dr hab. Sławomira Leśniaka.

Celem wydarzenia było omówienie kondycji i perspektyw rozwoju indywidualnego kształcenia międzydziedzinowego na obu uniwersytetach i w Polsce.

Uczestnicy wzięli udział w dyskusjach dotyczących m.in. organizacji dydaktyki międzydziedzinowej, indywidualnym kształceniu nauczycieli, wpływu sztucznej inteligencji na tutoring, organizacji i funkcjonowania sekretariatu studiów międzydziedzinowych.

Seminarium było bardzo owocne i przyniosło wiele nowych pomysłów i inspiracji do dalszego rozwijania studiów międzydziedzinowych na obydwu uniwersytetach i w Polsce.

Więcej informacji na: https://ug.edu.pl/news/pl/5292/spotkanie-przedstawicieli-mishis-ug-i-indywidualnych-studiow-miedzydziedzinowych-uniwersytetu