Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

Kolegium Indywidualnych Studiów Międzyobszarowych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach

„Mosty zamiast murów” – spotkanie z Laltą Prasad Baishy’m

22.12.2025 - 11:12, aktualizacja 22.12.2025 - 11:16
Redakcja: JO

8 grudnia w Klubie Rawa w spinPLACE odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Mosty Zamiast Murów”, organizowane przez Interdyscyplinarne Koło Uniwersytetu Śląskiego „IdealISMy” oraz Koło Naukowe „Wieża Babel”.

Gość wydarzenia – Lalta Prasad Baishy – przybliżył uczestnikom charakterystykę relacji polsko-indyjskich oraz opowiedział o codzienności życia w Polsce z perspektywy osoby pochodzącej z zupełnie innego kręgu kulturowego. W ciekawy sposób podzielił się doświadczeniami związanymi z szerzeniem wiedzy o Indiach poza granicami kraju oraz pokazał, jak kultura i edukacja mogą budować mosty między narodami.

Podczas spotkania odbyła się żywa dyskusja, która pozwoliła uczestnikom lepiej zrozumieć różnorodność kulturową, wyzwania i możliwości dialogu międzykulturowego.

return to top