Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • English
  • Polish
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024
#USIL CAREER DAY

O WYDARZENIU


O wydarzeniu

USil Career Day to wydarzenie organizowane w celu zaprezentowania możliwości rozwoju kariery akademickiej na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach naukowcom z całego świata oraz wszystkim zainteresowanym pracą na naszej uczelni. Podczas wydarzenia chcemy udzielić kandydatom z zagranicy wskazówek dotyczących aplikowania do pracy na naszym uniwersytecie, a także wprowadzić uczestników wydarzenia w tajniki procesu zatrudniania oraz dostarczyć informacji związanych z pracą w Polsce i na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach.

USil Career Day organizowany jest w ramach projektu Welcome2US finansowanego przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej (NAWA) w programie Welcome to Poland 2022.

Wydarzenie online.

Chcemy umożliwić dostęp do wszystkich materiałów w dowolnym momencie, tak, żeby uczestnicy wydarzenia mogli przeglądać je  w dowolnie wybranym czasie i z dowolnego miejsca. Po zapoznaniu się  informacjami o Uniwersytecie Śląskim oraz pracy na naszej uczelni zamieszczonymi na stronie, będą mogli zarejestrować się na wydarzenie organizowane na żywo w formie online.

Podczas spotkania zarejestrowani uczestnicy będą mogli zadawać zaproszonym gościom pytania za pośrednictwem chatu.

USil Career Day odbędzie się 25 kwietnia 2025 r. Aby uczestniczyć w wydarzeniu należy zarejestrować się za pomocą elektronicznego formularza zamieszczonego na stronie.

Nieważne czy jesteś doświadczonym nauczycielem akademickim czy początkującym badaczem, dołącz do nas i odkryj możliwości rozwoju swojej kariery na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach!

DLACZEGO UNIWERSYTET ŚLĄSKI?


Jesteśmy jedną z największych i najszybciej rozwijających się uczelni publicznych w Polsce. Jeśli więc zdecydujesz się do nas dołączyć, będziesz pracować w jednym z czterech miast województwa śląskiego: w Katowicach, Sosnowcu, Chorzowie lub Cieszynie – zależnie od tego, gdzie znajduje się siedziba danego wydziału.

Uniwersytet Śląski ma w swojej ofercie 80 kierunków studiów pierwszego i drugiego stopnia, studiów doktorskich oraz podyplomowych, włącznie z kierunkami międzynarodowymi, na których językiem nauczania jest język angielski. Kształcimy ponad 22 tys. ludzi, z którymi możesz podzielić się swoją wiedzą…

przeczytaj cały artykuł

Śląski Festiwal Nauki KATOWICE to jedna z inicjatyw, której liderem jest Uniwersytet Śląski. Obejrzyj spot podsumowujący 6. edycję tego wyjątkowego wydarzenia. Alternatywa tekstowa dla wizualnej warstwy filmu dostępna jest w opisie nagrania wideo w serwisie YouTube.

Prelegents

JAK PRACUJEMY


Posłuchaj, co osoby zatrudnione na Uniwersytecie Śląskim mówią o swojej pracy, o badaniach naukowych, wyzwaniach edukacyjnych i ciekawych projektach. Odwiedź stronę „Jak pracujemy” i dowiedz się więcej.

O ZATRUDNIENIU – WSKAZÓWKI


PRZYJEDŹ DO NAS W RAMACH STYPENDIUM NAWA


Możesz pracować na Uniwersytecie Śląskim aplikując na stanowiska w otwartych konkursach publikowanych na stronie uniwersytetu, albo przyjechać na UŚ w ramach stypendium NAWA.

NAWA – Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej jest instytucją założoną w 2017 roku w celu koordynowania działań związanych z internacjonalizacją polskich uczelni wyższych i instytucji badawczych. Jednym z celów NAWA jest wzmacnianie możliwości współpracy międzynarodowej dostępnych dla naukowców w ramach polskiego systemu nauki i szkolnictwa wyższego. W tym celu NAWA posiada szeroką ofertę programów zarówno dla instytucji jak i naukowców.

Sprawdź programy Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej, złóż wniosek w odpowiednim dla ciebie programie i przyjedź na Uniwersytet Śląski w Katowicach jako stypendysta NAWA!

NAWA Harmonogram Naobrów

POZNAJ NAS


PRZYDATNE LINKI


UŚ W LICZBACH


19 140 +

studentów

1 872 +

nauczycieli akademickich

1 188 +

umów o współpracy z partnerami zagranicznymi

200 000 m2

łącznej powierzchni użytkowej budynków dydaktycznych

19 140 +

studentów

1 872 +

nauczycieli akademickich

1 188 +

umów o współpracy z partnerami zagranicznymi

200 000 m2

łącznej powierzchni użytkowej budynków dydaktycznych

return to top