„The Eucharist in Late Antique Egypt” – wykład gościnny Ágnes T. Mihálykó

20.01.2023 - 12:06, aktualizacja 25.01.2023 - 13:22
Redakcja: am

Zapraszamy na wykład gościnny Ágnes T. Mihálykó pt. „The Eucharist in Late Antique Egypt”, który odbędzie się w piątek 27 stycznia 2023 r., o godz. 15.30, w budynku Wydziału Humanistycznego UŚ, w sali A1.8
(ul. Uniwersytecka 4, Katowice).

Ágnes T. Mihálykó obroniła doktorat z papirologii na Uniwersytecie w Oslo. Pracuje w Uniwersytecie w Oslo oraz Austriackiej Akademii Nauk. Jej badania skupiają się na chrześcijańskich papirusach liturgicznych, historii liturgii oraz historii modlitwy chrześcijańskiej. Jest autorką monografii „The Christian Liturgical Papyri: An Introduction” (Mohr Siebeck, 2019). Obecnie pracuje nad korpusem greckich i koptyjskich modlitw liturgicznych zachowanych na papirusie. Jest również jednym z redaktorów w projekcie badawczo-wydawniczym „Prayer in the Ancient World” (Brill).

Wykład odbywa się w ramach projektu NCN Sonata „Ucieleśniona religia świeckich chrześcijan w późnoantycznym Egipcie” prowadzonego przez dra Przemysława Piwowarczyka.

plakat informujący o wykładzie