Wydział Nauk Przyrodniczych

Akcja DKMS “HELPERS’ GENERATION”

24.11.2021 - 13:57 aktualizacja 24.11.2021 - 13:57
Redakcja: szczepansamulewicz

Grupa studentów Uniwersytetu Śląskiego po raz kolejny włącza się w akcję DKMS “HELPERS’ GENERATION”, która ma na celu powiększenie bazy potencjalnych Dawców szpiku. Akcja jest rozpowszechniona wśród studentów pochodzących z uczelni z całej Polski. Zarejestrować może się praktycznie każdy, zupełnie nic na tym nie tracąc.

W Polsce co 40 minut ktoś dowiaduje się, że ma białaczkę, czyli nowotwór krwi. Tę diagnozę słyszą rodzice małych dzieci, młodzież, dorośli. Bez względu na wiek – każdy może zachorować. Na szczęście każdy może też pomóc. Dla wielu chorych jedyną szansą na życie jest przeszczepienie szpiku lub komórek macierzystych od niespokrewnionego Dawcy. Niestety tylko 25% Chorych znajduje Dawcę wśród swojej rodziny, a 75% poszukuje Dawcy niespokrewnionego. Chociaż w bazie Fundacji DKMS jest już 1,7mln osób, to nadal co 5 Pacjent nie znajduje swojego “bliźniaka genetycznego”. Komórki macierzyste mnożą się przez całe nasze życie, dlatego pozostanie Dawcą nie ingeruje w nasz organizm.

W dniach od 6-10 grudnia znajdziesz nas Uniwersytecie Śląskim w godzinach od 9:00 do 15:00, będziemy aż na 5 wydziałach:

Wydziale Nauk Społecznych (ul. Bankowa) w dniach 6-10 grudnia,
Wydziale Nauk Społecznych (ul. Grażyńskiego 53) 6-9 grudnia,
Wydziale Humanistycznym (ul. Uniwersytecka 4) 6-8 grudnia,
Wydziale Humanistycznym (ul. Generała Stefana Grota-Rowieckiego 5, Sosnowiec) 6-8 grudnia,
Wydziale Prawa i Administracji 7-9 grudnia.

Oprócz tego, będziemy również od 6 do 7 grudnia w Galerii Katowickiej, od 7 do 8 grudnia w CINiB-ie oraz na meczu siatkówki GKS Katowice vs ONICO Warszawa dnia 11 grudnia o 17:30 w Hali OS Szopienice, ul. 11 Listopada 16, 40-387 Katowice.