Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

 • Polski
 • English
Wydział Nauk Przyrodniczych

XI edycja „Nocy Biologów”

20.01.2022 - 11:14 aktualizacja 20.01.2022 - 14:46
Redakcja: szczepansamulewicz

Mamy zaszczyt zaprosić do udziału w XI edycji „Nocy Biologów”, która przebiegać będzie pod hasłem przewodnim „Różnorodność biologiczna – od genu do ekosystemu”, co wpisuje się w rezolucję Parlamentu Europejskiego z dn. 6 czerwca 2021 na rzecz bioróżnorodności 2030.Edycja ta na Uniwersytecie Śląskim będzie nietypowa, ponieważ trwać będzie niemalże pół roku!

21 stycznia 2022 roku startujemy w formule on-line w transmisji na żywo za pośrednictwem kanału YouTube Uniwersytetu Śląskiego na i na Facebooku Wydziału Nauk Przyrodniczych.

Przed nami ciekawe spotkania i warsztaty! Już wkrótce przekażemy szczegóły – nie możemy się doczekać 🙂

HARMONOGRAM TRANSMISJI NA ŻYWO

18 maja 2022 zapraszamy na “Noc Biologów na bis!” z towarzyszącym wydarzeniem o międzynarodowym zasięgu “Fascination of Plants Day”. Podczas tego spotkania chcielibyśmy zaprosić uczestników na piknik popularnonaukowy połączony z udziałem młodzieży w warsztatach i laboratoriach w budynkach Kampusu WNP.

Czerwiec 2022 – uczta dla ducha – wernisaż artystycznej fotografii w temacie bioróżnorodności, który poprzedzą wystawy wprowadzające z instalacjami artystycznymi – spotkajmy się na pograniczu sztuki i nauki.

Szczegóły dotyczące Nocy Biologów dostępne pod linkiem: https://fb.me/e/OlUTTes8

 

Konkursy:

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursach, których rozstrzygnięcia poznamy w styczniu i maju! Wciąż jest czas, żeby spróbować swoich sił:

 

 • „Nie zagrażam a przetwarzam” – termin nadsyłania prac do 16 stycznia 2022. Ogłoszenie wyników nastąpi 21 stycznia 2022 roku.
  Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych z całej Polski w dwóch przedziałach klasowych:
  • A – klasy 1-4
  • B – klasy 5-8

 

 • Infografika „Moja wizja zrównoważonego rozwoju” – termin nadsyłania prac do 16 stycznia 2022. Ogłoszenie wyników nastąpi 21 stycznia 2022 roku. Konkurs jest otwarty dla wszystkich zainteresowanych z terenu całej Polski, niezależnie od wieku.

 

 • „NB 2022 po mojemu” – termin nadsyłania prac upływa 23 stycznia 2022. Ogłoszenie wyników nastąpi 18 maja 2022 roku. Konkurs jest otwarty dla wszystkich zainteresowanych z terenu całej Polski, niezależnie od wieku.

____________________________________
Pliki
:

“Nie zagrażam a przetwarzam”:

“Moja wizja zrównoważonego rozwoju”:

“NB 2022 po mojemu”:

return to top