Wydział Nauk Przyrodniczych

Prof. dr hab. Piotr Skubała w składzie nowopowstałej Państwowej Rady Ochrony Przyrody

23.03.2024 - 16:03 aktualizacja 23.03.2024 - 16:04
Redakcja: szczepansamulewicz
W dniu 20 marca 2024 r. została powołana nowa Państwowa Rady Ochrony Przyrody (PROP). W jej skład z naszej Uczelni wszedł prof. dr hab. Piotr Skubała z Wydziału Nauk Przyrodniczych. PROP jest organem opiniodawczo-doradczym ministra, ocenia stan ochrony przyrody w Polsce, opiniuje projekty aktów prawnych, projekty nowych obszarów chronionych, przedstawia wnioski w sprawach dotyczących ochronę przyrody. „To ważny dzień dla Ministerstwa Klimatu i Środowiska, w którym budujemy niezależny zespół, który będzie mówił w imieniu przyrody. Grono eksperckie, które budowaliśmy ze szczególną starannością, żeby równoważyło tajemnice ochrony przyrody” – mówiła minister Paulina Hennig-Kloska wręczając powołania nowej Państwowej Radzie Ochrony Przyrody.
Więcej informacji oraz pełny skład Rady pod linkiem: https://www.gov.pl/web/klimat/minister-paulina-hennig-kloska-powolala-panstwowa-rade-ochrony-przyrody