Ogólnopolskie Forum Prawa Energetycznego i Klimatycznego „Zielona Energia” ELSA Katowice – 25 kwietnia 2023 r.

17.04.2023 - 08:47 aktualizacja 17.04.2023 - 08:51
Redakcja: martarekosiewicz

Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Katowice serdecznie zaprasza na Ogólnopolskie Forum Prawa Energetycznego i Klimatycznego „Zielona Energia”.

Forum Zielona Energia to inicjatywa, której przyświeca cel popularyzowania wiedzy o prawie energetycznym w sposób praktyczny. Naszą intencją jest stworzenie przestrzeni dla dyskusji środowiska akademicko-biznesowego, a także szansy dla studentów prawa do włączenia się w prawniczy nurt postępującej zielonej transformacji.

Agenda Forum przedstawia się następująco:

Panel I (9:30-10:40) – Bezpieczeństwo energetyczne – prawne aspekty kryzysu energetycznego a transformacja energetyczna – rozpocznie się prelekcją dr hab. prof. UE Marzeny Czarneckiej, w której Pani Profesor odpowie na pytanie Jak koncepcja zrównoważonego rozwoju wspiera transformację energetyczną?

Panel II (11:10-12:40) – Klastry energii i wspólnoty energetyczne – w trakcie którego zostaną wygłoszone prelekcje:

dr hab. prof. UKSW Mariusza Szyrskiego Sharing energetyczny a spółdzielczość energetyczna w Polsce – perspektywy rozwoju, oraz

dr Sylwii Słupik Energetyka prosumencka jako element modelu polskiego konsumenta energiii.

Panel III (13:40-14:50) – Ochrona konkurencji i konsumentów na rynku energii – gdzie dr hab. Michał Domagała z KUL zwróci uwagę słuchaczy na problematykę relacji zachodzącej pomiędzy Regulacją  rynku energetyki a koncepcją zrównoważonego rozwoju

W trakcie każdego panelu organizatorzy przewidzieli czas na moderowaną dyskusję, w trakcie której eksperci będę mieli okazję podzielić się swoimi przemyśleniami dotyczącymi najważniejszych problemów prawa energetycznego i klimatycznego. Zaproszeni paneliści to nie tylko szanowani prawnicy i naukowcy, ale także znaczący przedstawiciele szeroko rozumianego biznesu oraz sektora energetycznego.

Wydarzenie odbędzie się 25 kwietnia 2023 roku na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy tego dnia na aulę nr 5, gdzie o godz. 9:00 odbędzie się uroczyste rozpoczęcie forum.

Poniżej link do wydarzenia na Facebooku:

Link do zapisów: