Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
search
Wydział Prawa i Administracji
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Aleją gwiazd – cykl seminariów z zakresu prawa kosmicznego – kwiecień, maj, czerwiec 2023 r.

24.04.2023 - 17:54 aktualizacja 27.04.2023 - 02:54
Redakcja: izabelamaculewicz
Baner "Aleją gwiazd" - cykl seminarium prawa kosmicznego

Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego, w związku z prezydencją  w Centrum Prawa Kosmicznego im. Manfreda Lascha, zaprasza do udziału w trzech seminariach online z cyklu „Aleją gwiazd…”. Celem spotkań jest zapoznanie studentów i wszystkich zainteresowanych osób z podstawami prawa kosmicznego i popularyzacja zagadnień związanych w prawnymi aspektami eksploracji kosmosu.

Prelegentami podczas spotkań będą wybitni przedstawiciele nauk prawnych, których zainteresowania dotyczą prawa kosmicznego:

  • Prof. UW dr hab. Katarzyna Myszona-Kostrzewa, Kierownik Zakładu Międzynarodowego Prawa Lotniczego i Kosmicznego, Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego   
  • Ambasador Andrzej Misztal, Przewodniczący Grupy ds. potencjalnych modeli prawnych działalności w zakresie poszukiwania, eksploatacji i wykorzystania zasobów kosmicznych Podkomitetu Prawnego Komitetu ds. Pokojowego Wykorzystania Przestrzeni Kosmicznej ONZ ((temat do uzgodnienia)  
  • Anna Sobieraj-Kozakiewicz, Radca prawny w Polskiej Agencji Kosmicznej 

Seminaria będą się odbywać poprzez platformę MS Teams w kwietniu, maju i czerwcu 2023 r. – pierwsze spotkanie już w czwartek 27 kwietnia o godzinie 17.00. O kolejnych terminach seminarium organizatorzy będą informowali mailowo uczestników pierwszego wydarzenia, a także na stronie internetowej WPiA Uniwersytetu Szczecińskiego: https://wpia.usz.edu.pl/.

Osoby, które będą uczestniczyć we wszystkich trzech spotkaniach, otrzymają certyfikat uczestnictwa.  

Link do rejestracji: https://teams.microsoft.com/registration/1i2Jr2NFVUScBaOYpD8jYg,vnfqoB2QWUeza6gQSfjk1Q,4R3WSp4FxkOt0IpHPyciNg,p8PTjHhpV0CX3SbeAqpn-Q,8eufGVatikyw04J_M1VEYQ,mf484T2tIkCbfQO4FG6_XQ?mode=edit

return to top