Mediacja w sprawach cywilnych – w praktyce sądów, pełnomocników i mediatorów – konferencja

04.10.2022 - 14:22, aktualizacja 04.10.2022 - 14:22
Redakcja: administrator

Mamy zaszczyt zaprosić Państwa na konferencję „Mediacja w sprawach cywilnych – w praktyce sądów, pełnomocników i mediatorów”.

Celem spotkania będzie rozstrzygnięcie wybranych problemów pojawiających się w praktyce w postępowaniach mediacyjnych:

· zatwierdzenie ugody przez sąd – wniosek o zatwierdzenie przez nadanie klauzuli wykonalności, zatwierdzenie w drodze postanowienia, uwzględnienie ugody w wyroku kończącym postępowanie,

· mediacja w sprawie o podział majątku wspólnego małżonków obejmującego nieruchomość,

· koszty postępowania mediacyjnego w mediacji ze skierowania sądu – problemy mediacji online,

· mediacje pracownicze – problemy praktyczne, obligatoryjność mediacji.

· rola pełnomocnika w mediacji.

Podczas konferencji wystąpią: Sędzia Sądu Najwyższego, Sędziowie Sądów Okręgowych, Sędziowie Sądów Rejonowych, Mediatorzy oraz Radcowie Prawni.

Konferencja skierowana jest do mediatorów, pełnomocników, sędziów, asystentów sędziów i innych, a także tych, którzy w swej praktyce zawodowej mają do czynienia z mediacją.

Śląskie Centrum Arbitrażu i Mediacji Fundacji WPiA UŚ Facultas Iuridica

Ośrodek Mediacji Okręgowej Izby Radców Prawnych w Katowicach

Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego

TERMIN

24 października 2022 r. (poniedziałek). Rozpoczęcie: 9:30, planowane zakończenie: 14:45.

MIEJSCE KONFERENCJI

Konferencja odbędzie się na Wydziale Prawa i Administracji UŚ (aula 7) oraz online. Link do spotkania zostanie wysłany zgłoszonym uczestnikom.

UDZIAŁ W KONFERENCJI

Osoby zainteresowane udziałem biernym w konferencji proszone są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego dostępnego poniżej. Udział bierny w konferencji jest bezpłatny. Osoby chcące zgłosić bierny udział nie wypełniają rubryki „dane do faktury”.

Więcej informacji: https://slaskiecam.us.edu.pl/konferencja-mediacja-w-sprawach-cywilnych-w-praktyce-sadow-pelnomocnikow-i-mediatorow/?fbclid=IwAR1GNm42F0xc3LWonbgAhe3-_aHzcRQz6lDEkga80SKlmBrrdzWtmT9Mp6Y