Ogólnopolska Interdyscyplinarna Konferencja Naukowa – „Przemoc w rodzinie”

09.04.2024 - 10:07, aktualizacja 09.04.2024 - 11:06
Redakcja: izabelamaculewicz

Koło Naukowe Prawa Karnego „Ultima Ratio” UŚ oraz Koło Naukowe Prawa Rodzinnego „Ignis Familiae” UŚ, serdecznie zaprasza do udziału w Ogólnopolskiej Interdyscyplinarnej Konferencji Naukowej – „Przemoc w rodzinie!

Konferencja odbędzie się 15 maja 2024 roku na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Głównym celem Konferencji jest pogłębienie wiedzy naukowej oraz wymiana doświadczeń pomiędzy przedstawicielami różnych dziedzin zainteresowanych problematyką przemocy w rodzinie. Skupiając się na aspektach prawnych i psychologicznych, Konferencja ma na celu tworzenie platformy dla naukowców, praktyków oraz studentów, którzy wspólnie poszukają skutecznych rozwiązań dotyczących przeciwdziałania przemocy w środowiskach rodzinnych.

Wydarzenie podzielone będzie na 3 bloki tematyczne, zatytułowane:

1. Milczenie nie jest złotem – przemoc domowa w rodzinach: przyczyny, skutki i działania przeciwdziałające;
  2. Dynamika przemocy domowej: rozważania nad psychologicznymi mechanizmami wywoływania silnych emocji w relacjach rodzinnych;
  3. Oblicza Cierpienia: stan prawny, interwencje i wsparcie dla dzieci dotkniętych przemocą domową. Profilaktyka.Każdy z trzech bloków składać się będzie z wystąpienia studenckiego, trzech prelekcji eksperckich oraz zostanie zwieńczony dyskusją.

Serdecznie zapraszamy do obserwowania naszego wydarzenia!

maskotka misia w kubraczku