Ogólnopolska Konferencja Naukowa Prawa Ochrony Środowiska pt. „Prawo w pogoni za nowoczesnością w ochronie środowiska”.

03.04.2024 - 09:07, aktualizacja 03.04.2024 - 09:09
Redakcja: izabelamaculewicz

Szanowni Państwo,

Międzywydziałowe Koło Naukowe Prawa Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego oraz Koło Naukowe Prawa Ochrony Środowiska Uniwersytetu Warszawskiego zapraszają na organizowaną w dniu 12 kwietnia 2024 r. o godz. 9.00 konferencję naukową online pt. „Prawo w pogoni za nowoczesnością w ochronie środowiska”.

Konferencja objęta jest patronatem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego oraz Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Prawa ELSA Katowice.

Liczymy na to, że organizowane wydarzenie będzie nie tylko okazją do spotkania specjalistów, teoretyków, praktyków, jak i studentów, ale również pozwoli na podjęcie szerokiej dyskusji na temat wyzwań związanych z ochroną środowiska oraz zmianami prawnymi towarzyszącymi rozwojowi nowych technologii w tej dziedzinie.

Podstawowym celem konferencji będzie zidentyfikowanie aktualnych problemów ochrony środowiska w ujęciu multidyscyplinarnym. Problematyka poszczególnych zagrożeń środowiska będzie omawiana z prawnego i technicznego (w niektórych przypadkach przyrodniczego) punktu widzenia.

Udział w konferencji jest bezpłatny.

czubki drzew na tle nieba