Warsztaty Naukowe pt. „Spojrzenie na prawa dziecka z perspektywy problemów dzieci na świecie”

17.04.2024 - 11:15, aktualizacja 17.04.2024 - 11:15
Redakcja: izabelamaculewicz

Członkowie Koła Naukowego Prawa Międzynarodowego Publicznego i Prawa Europejskiego „IUS GENTIUM” działającego przy Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego, członkowie Koła Naukowego Prawa Rodzinnego „IGNIS FAMILIAE” działającego przy Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego we współpracy z Organizacją Pożytku Publicznego (OPP) Stowarzyszenie WIOSNA (ul. Wielicka 20, 30-552 Kraków, NIP: 675-12-87-092. Organizator Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości).

Współpraca nawiązana poprzez porozumienie za pośrednictwem pani Zuzanny Kostki, będącej Członkinią Zarządu KN Prawa Międzynarodowego Publicznego i Prawa Europejskiego „IUS GENTIUM” oraz Zastępczynią Menadżerki Operacyjnej Akademii Przyszłości w województwie śląskim pani Adrianny Błaszkiewicz.

Warsztaty odbędą się w Centrum Organizacji Pozarządowych (COP) – Katowice, 40-040, ul. Wita Stwosza 7 (nieodpłatny dostęp do sali dzięki współpracy Stowarzyszenia WIOSNA z COP – Katowice).

Odbiorcami warsztatów będą dzieci w wieku szkolnym (młodsze roczniki szkoły podstawowej), będące uczestnikami programu społecznego Akademia Przyszłości. Spotkanie będzie się odbywało w ramach wydarzenia wojewódzkiego poświęconego spotkaniu z inspirującymi osobami, które przybliżą słuchaczom ważne zagadnienia z zakresu praw dziecka.

W planie spotkania jest przewidziane zarówno krótkie wystąpienie członków Kół Naukowych, będące wprowadzeniem do tematyki zajęć, jak również multimedialne sposoby sprawdzenia wiedzy w formie konkursów oraz gry i zabawy integracyjne poświęcone omawianej tematyce.