Zielony ład czy zielony nieporządek?”

05.05.2021 - 13:27, aktualizacja 05.05.2021 - 13:27
Redakcja: administrator

Szanowni Państwo,

Wydział Prawa Uniwersytetu Karola w Pradze,

Wydział Prawa Uniwersytetu Komeńskiego w Bratysławie,

Wydział Prawa West Ukrainian National University w Tarnopolu,

Zespół Botaniki i Ochrony Przyrody Wydziału Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Śląskiego, Zespół Prawa Górniczego i Ochrony Środowiska Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego

wraz

z Fundacją Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego „Facultas Iuridica” oraz Międzywydziałowym Kołem Prawa Ochrony Środowiska

zapraszają na organizowaną w dniu 24 czerwca 2021 r. II Międzynarodową Konferencję Naukową Prawa Ochrony Środowiska pt.

„Zielony ład czy zielony nieporządek?”

Liczymy, że wydarzenie będzie dla Państwa okazją do poszerzenia wiedzy na temat wielu aspektów ochrony środowiska. Będzie także szansą na poznanie innych osób zainteresowanych podjętą problematyką oraz wymianę poglądów w formie dyskusji. Głównym celem konferencji jest analiza przyjętych „zielonych” rozwiązań w zakresie ochrony środowiska, jak i identyfikacja aktualnych problemów ochrony środowiska w różnych dziedzinach, takich jak m. in. prawo ochrony przyrody, prawo gospodarowania odpadami, prawo geologiczne i górnicze, prawo ochrony powietrza, w tym także ochrony klimatu. Mamy nadzieję, że dzięki dokonanej analizie będziemy w stanie wytyczyć przyszłe kierunki rozwoju. Podsumowaniem rozważań przedstawionych w ramach tego wydarzenia będzie wydanie monografii, w której znajdą się artykuły naukowe wszystkich zainteresowanych czynnym udziałem w konferencji.

Termin i miejsce konferencji

Ze względu na obowiązujące obostrzenia konferencja zostanie przeprowadzona w formie on-line w dniu 24 czerwca 2021 r. na platformie Zoom. Link do uczestnictwa w wydarzeniu zostanie przekazany Państwu

Zgłoszenia

Zgłoszenie udziału czynnego w konferencji należy przesłać do dnia 15 maja 2021 r. za pomocą formularza zgłoszeniowego załączonego do wiadomości z zaproszeniem na adres: konferencjapos2021@gmail.com.

Zgłoszenie udziału biernego w konferencji oraz abstrakt referatu w przypadku uczestnictwa czynnego należy przesłać do dnia 31 maja 2021 r. na powyższy adres mailowy.

Opłata konferencyjna

Opłata konferencyjna wynosi 250 zł (kwota zawiera podatek VAT). Wpłatę należy dokonać na rachunek bankowy:

Fundacja Wydziału Prawa i Administracji UŚ Facultas Iuridica

Bankowa 11b, 40 – 007 Katowice

NIP: 9541931619

ING Bank Śląski

tytułem: Katowice 2021 ochrona środowiska, imię i nazwisko uczestnika

Ważne terminy

1. 15 maja 2021 r. – zgłoszenie uczestnictwa czynnego w konferencji
  2. 31 maja 2021 r. – termin na przesłanie abstraktu referatu, wniesienie opłaty konferencyjnej oraz termin na zgłoszenie uczestnictwa biernego w konferencji
  3. 24 czerwca 2021 r. – termin konferencji
  4. 31 sierpnia 2021 r. – termin na przesłanie tekstów do publikacji pokonferencyjnej

Kontakt z organizatorem

Zespół Prawa Górniczego i Ochrony Środowiska

Bankowa 11B, 40 – 007 Katowice

e-mail: fnawrot@us.edu.pl, ewa.olejarczyk@us.edu.pl

Konferencja-formularz-2020

Prosimy o przekazanie niniejszego komunikatu innym osobom zainteresowanym udziałem w konferencji.

Z poważaniem,