Pani Doktor Magdalena Półtorak członkinią zespołu projektowego „E-learning prospects for humanities / Elephant”!

17.02.2021 - 14:18, aktualizacja 27.04.2021 - 12:08
Redakcja: Admin

Z radością informujemy, że Pani Doktor Magdalena Półtorak została członkinią zespołu projektowego „E-learning prospects for humanities / Elephant”!

To nowe przedsięwzięcie jest odpowiedzią na bieżące wyzwania dla dydaktyki nauk humanistycznych wynikające z konieczności wprowadzenia różnorodnych, efektywnych, ale przede wszystkim atrakcyjnych dla młodych ludzi form kształcenia na odległość.

Projekt, który otrzymał dofinansowanie w programie Erasmus+ w wysokości 215 762 euro, będzie realizowany w międzynarodowym partnerstwie, w skład którego weszły:

Presovska Univerzita v Presove (Słowacja), Kazimiero Simonaviciaus Universitetas (Litwa), Universita Degli Studi di Salerno (Włochy) oraz Zapadoceska Univerzita v Plznie (Czechy).

Liderem konsorcjum jest Uniwersytet Śląski w Katowicach reprezentowany przez pracowników Wydziałów: Humanistycznego, Prawa i Administracji, Nauk o Edukacji oraz Nauk Społecznych.

Przedsięwzięcie ma na celu zdiagnozowanie potrzeb związanych z dydaktyką prowadzoną zdalnie, przeanalizowanie dobrych praktyk w obszarze tzw. distance learning i stymulowanie wirtualnych form współpracy oraz komunikacji.

W wymiarze praktycznym efektem projektu będzie przygotowanie „narzędziownika” dla nauczycieli akademickich stanowiącego wsparcie w codziennej pracy ze studentami i doktorantami oraz krótkich programów szkoleniowych dla pracowników akademickich.