Sukces w XXV Ogólnopolskim Konkursie Krasomówczym im. mec. Joanny Agackiej-Indeckiej

19.04.2023 - 11:13, aktualizacja 19.04.2023 - 11:13
Redakcja: administrator

W dniu 15 kwietnia na Uniwersytecie im. Adma Mickiewicza w Poznaniu odbył się finał XXV Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego im. mec. Joanny Agackiej-Indeckiej organizowany przez ELSA Poznań.

Laureatem konkursu zajmując II miejsce został student Wydziału Prawa i Administracji Pan Bartosz Niewiadomski, który reprezentował Uniwersytet Śląski jako zwycięzca Lokalnego Konkursu Krasomówczego.

W wydarzeniu brało udział 15 uczestników, których zadaniem było przygotowanie mów końcowych w sprawach karnych, cywilnych i administracyjnych.

Finalistów oceniało Jury w składzie:

prof. dr hab. Paweł Wiliński – Sędzia Sądu Najwyższego, dr Michał Laskowski – Prezes Sądu Najwyższego kierujący Izba Karną, Prokurator Katarzyna Kwiatkowska – Prezes Stowarzyszenia Prokuratorów „Lex Super Omnia”, Sędzia Igor Tuleja, Mecenas Sylwia Gregorczyk-Abram, prof. dr hab. Maciej Gutowski, dr hab. Katarzyna Kokocińska, prof. UAM, dr hab. Krystian Ziemski, prof. UAM, Adwokat Tomasz Jaochowicz – Dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Poznaniu, Radca Prawny Zbigniew Tur – Wiceprezes Krajowej Rady Radców Prawnych, Notariusz dr Andrzej Rataj – Prezes Rady Izby Notarialnej w Poznaniu, Komornik Marek Jessa – Przewodniczący Rady Izby Komorniczej w Poznaniu.

Serdecznie gratulujemy!