Wydział Teologiczny

Studia podyplomowe dla nauczycieli religii (od lutego 2020 roku)

12.12.2019 - 22:15 aktualizacja 16.12.2019 - 20:07
Redakcja: maciejbasiuk

Porozumienie z dnia 3 kwietnia 2019 roku, zawarte pomiędzy Konferencją Episkopatu Polski oraz Ministrem Edukacji Narodowej w sprawie kwalifikacji zawodowych wymaganych od nauczycieli religii, daje możliwość zajmowania stanowiska nauczyciela religii w liceach ogólnokształcących, technikach, branżowych szkołach I i II stopnia, szkołach podstawowych i w przedszkolach z wyjątkiem specjalnych osobom, które ukończą odpowiednie podyplomowe studia kwalifikacyjne.

W związku z powyższym, Wydział Teologiczny UŚ planuje otwarcie kolejnej edycji Studiów Podyplomowych Teologiczno-Katechetycznych (SPTK) oraz Studiów Podyplomowych Katechezy Przedszkolnej (SPKP). Słuchaczami studiów mogą zostać nauczyciele wszystkich przedmiotów szkolnych, posiadający wykształcenie magisterskie wraz z przygotowaniem pedagogicznym. Absolwenci czterosemestralnych SPTK uzyskają kwalifikacje do nauczania religii w liceach ogólnokształcących, technikach, branżowych szkołach I i II stopnia, szkołach podstawowych i w przedszkolach (z wyjątkiem specjalnych) zaś absolwenci dwusemestralnych SPKP do nauczania religii w przedszkolach (z wyjątkiem specjalnych). Studia zostaną uruchomione od semestru letniego, czyli od lutego 2020 roku. Zajęcia odbywają się w formie przewidzianej dla studiów niestacjonarnych (zjazdy w soboty). Odpłatność za studnia wynosi 1600 PLN za semestr.

Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie Wydziału Teologicznego UŚ (http://www.wtl.us.edu.pl/news.php), w sekretariacie studiów u pani Ludmiły Lach-Bartlik (tel. 32 3569056) lub u kierownika studiów ks. dra hab. Romana Buchty, prof. UŚ (roman.buchta@us.edu.pl; kom. 519 318 961).