Wydział Teologiczny

Wyjazd naukowo-badawczy Ks. prof. dr. hab. Leszka Szewczyka do Fuldy i Frankfurtu

07.11.2022 - 14:28 aktualizacja 12.11.2022 - 10:19
Redakcja: elizalubojanska

W dniach od 25 sierpnia do 4 września 2022 r. Ks. prof. dr hab. Leszek Szewczyk odwiedził Theologische Fakultät w Fuldzie oraz Fachbereich Katholische Theologie w Uniwersytecie Johanna Wolfganga Goethego we Frankfurcie nad Menem. Wyjazd zagraniczny przyczynił  się do wzmocnienia kontaktów naukowych z ośrodkami naukowymi w Fuldzie i Frankfurcie. Był okazją do przeprowadzenia kwerendy naukowej w bibliotekach teologicznych wspomnianych ośrodków naukowych, niezbędnej do przygotowania publikacji na temat najnowszych badań dotyczących formalnej strony wypowiedzi kaznodziejskiej. Wyjazd zrealizowany został w ramach projektu badawczego Instytutu Nauk Teologicznych: Kierunki zmian we współczesnej teologii homiletycznej.