Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polish
  • English
  • Français
Wydział Teologiczny

Nasza obecność:

W tym roku Studenckie Koło Naukowe Teologów występuje z hasłem: Wiara – Rozum – Zmysły / Faith – Reason – Senses.
Będzie to opowieść o związkach między wiarą, rozumem i zmysłami człowieka. Służyć temu będą dwie interaktywne metody.
Pierwsza to planszowa prezentacja osób duchownych, które prócz teologii zajmowały się także innymi dziedzinami naukowymi – Georges Lemaître – belgijski ksiądz i astronom, Mary Kenneth Keller – siostra zakonna i dr informatyki, ks. prof. Michał Heller – kosmolog i wielu innych!
Druga metoda będzie polegała na rozpoznawaniu przedmiotów związanych z Biblią za pomocą zmysłów – dotyk, węch, smak, słuch, wzrok.
Konkursy z nagrodami dotyczące wiedzy biblijnej i teologicznej przeprowadzone w formie quizów i krzyżówek. Serdecznie zapraszamy do Centrum Kongresowego w Katowicach.

 

Na 4. Festiwalu Nauki swój wykład pt. Nieśmiertelność jest blisko? wygłosi także Pan dr hab. Marek Wójtowicz. Niezwykłe tempo rozwoju technologicznego stawia nas wobec problemów, które jeszcze kilkadziesiąt lat temu określilibyśmy jako utopijne, całkowicie nierealne. Jednym z nich jest perspektywa pełnej realizacji być może największego marzenia człowieka – pokonania śmierci.
Środowisko transhumanistów, które obejmuje naukowców oraz entuzjastów nieograniczonego rozwoju nauki, jest przekonane, że już niebawem staniemy się cybernieśmiertelni. Jakie są na to szanse? Jak zmieniłby się nasz świat, gdyby ludzie przestali umierać? Z jakimi zagrożeniami wiąże się idea cybernieśmiertelności? – to pytania, które trzeba stawiać i poszukiwać odpowiedzi.
Czas trwania: 40′

return to top