Wydział Teologiczny

Religia pod naporem cyfrowego świata

03.06.2022 - 16:03, aktualizacja 10.02.2023 - 13:06
Redakcja: Wojciech Kamczyk

Zapraszamy na spotkanie  wokół tematu „Religia pod naporem cyfrowego świata”. Współczesny krajobraz elektronicznej komunikacji, umożliwiający dynamiczną wymianę myśli i emocji, sam podlegający ciągłym zmianom, stanowi ogromne wyzwanie dla świata tradycyjnych religii. Chcemy porozmawiać o dynamice i kierunkach wyzwań i prawdopodobnych zmian w religii, dotykając oczywiście w pierwszym rzędzie kwestii katolicyzmu.

W rozmowie na podium wezmą udział dr hab. Damian Guzek, prof. UŚ oraz red. Marek Zając. Obaj rozmówcy są znakomitymi znawcami problematyki zarysowanej w tytule. Damian Guzek (Wydział Nauk Społecznych UŚ w Katowicach, medioznawca) w swoich badaniach naukowych koncentruje się między innymi na wielorakich problemach obecności Kościoła w mediach, w tym także na związanych z tym zmianach w Kościele i zmianach jego społecznego obrazu. Marek Zając jest znanym z szerokiego zaangażowania dziennikarzem i publicystą, także autorem książek. Jest współpracownikiem wielu mediów. Obecnie jest dyrektorem kanału „Polsat Rodzina”. Piastuje też funkcję Przewodniczącego Rady Fundacji Auschwitz-Birkenau.

Prowadzenie: ks. dr hab. Arkadiusz Wuwer, prof. UŚ.

Rozmowa odbędzie się  13 czerwca 2022 o godz. 16.00 w gmachu Wydziału Teologicznego US (sala 207). Równocześnie będzie transmitowana na platformie zoom – z możliwością aktywnego udziału dla zalogowanych uczestników.