Wydział Teologiczny

31.10.2020 - 22:30, aktualizacja 31.10.2020 - 22:32
Redakcja: Wojciech Kamczyk
D. Kucera
Z głębokim smutkiem przekazujemy wiadomość, że 31 października zmarła nasza studentka śp. Dorota Kucera. W modlitwie łączymy się z rodziną Zmarłej i Jej przyjaciółmi. Powierzamy Dorotę Chrystusowi Zmartwychwstałemu.
Wieczny odpoczynek racz Jej dać, Panie.

Ks. Jacek Kempa, Dziekan Wydziału Teologicznego
wraz ze społecznością Wydziału

Dorotę, która rozpoczęła u nas studia z teologii w 2012 roku wspominają nasi wykładowcy, przyjaciele i kapłan ostatniej posługi:

“Była bardzo zainteresowana Biblią, więc czasem pisała do mnie z pytaniami. Ostatni mail od niej: <Dziękuję za te linki. Już skorzystałam. Jak dobrze na nowo móc obcować ze Słowem Bożym>. Teraz może być z Nim całkowicie”.

“Była wspaniałą koleżanką i dobrym nauczycielem. Zawsze otwarta na problemy innych, nigdy nie odmawiała pomocy. Z wiarą wykonywała swoje powołanie oraz mierzyła się z trudem swojego zdrowia. Czujemy ból i tęsknotę. Dorota odeszła tak szybko, tak nagle…Pozostanie w naszych sercach na zawsze! +”

“Prosiła mnie rano o sakramenty. Dzięki niej zostali zaopatrzeni pacjenci oddziału covidowego. Zawsze służyła innym. Pomagała przygotować młodzież do bierzmowania, służyła duszpasterstwu Służby Zdrowia w spotkaniach na Mariackiej. Mam ogromny dług wdzięczności. Jeszcze o 10.00 rozmawialiśmy telefonicznie. Wierzę w to, że uroczystość Wszystkich Świętych będzie dla niej wyjątkowa. Wierzę, że jest blisko Boga. Dziękuję Doroto za wszelkie dobro”.

return to top