Obserwatorium Procesów Miejskich i Metropolitalnych

Nowy film promujący Obserwatorium

02.08.2022 - 16:35 aktualizacja 02.08.2022 - 16:38
Redakcja: Zuzanna Neuve-Eglise

Polecamy Państwa uwadze najnowszy film prezentujący Obserwatorium Procesów Miejskich i Metropolitalnych jako jedną z inicjatyw Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach o znaczącym wpływie na społeczeństwo.

Film powstał w ramach projektu „Nauka bliżej Ciebie – upowszechnianie efektów działalności naukowo-badawczej Uniwersytetu Śląskiego”, którego celem jest upowszechnianie i popularyzacja osiągnięć naukowych, pracy naukowców oraz prowadzonych w Uniwersytecie badań naukowych i prac rozwojowych, szczególnie dotyczących priorytetowych obszarów badawczych.

Założeniem projektu było przybliżenie szerokiemu gronu odbiorców tajników nauki, przekazanie informacji nt. prowadzonych badań w prostej i czytelnej formie, pokazanie utylitarności prowadzonych prac badawczych oraz ich wpływu, często nie oczywistego, na rozwój społeczeństwa i gospodarki.

Projekt „Nauka bliżej Ciebie – upowszechnianie efektów działalności naukowo-badawczej Uniwersytetu Śląskiego” jest dofinansowany z programu Społeczna Odpowiedzialność Nauki Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Ministerstwo Edukacji i Nauki: biały orzeł na czerwonym tle