Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
Obserwatorium Procesów Miejskich i Metropolitalnych

Zespoły eksperckie

Szczegółowa oferta naszych zespołów badawczych wraz z wykazem ekspertów i ich dokonań (kliknij na nazwę zespołu):

 

PROCESY MIEJSKIE I METROPOLITALNE

 


Zespół ds. metropolizacji i metropolitalnego współrządzenia
Koordynator: dr hab. Robert Pyka, prof. UŚ

robert.pyka@us.edu.pl


Zespół ds. gospodarki, przedsiębiorczości i rynku pracy
Koordynator: dr hab. Adam Bartoszek, prof. UŚ

adam.bartoszek@us.edu.pl


Zespół ds. gospodarki przestrzennej i obszarów funkcjonalnych
Koordynator:  dr hab. Elżbieta Zuzańska-Żyśko, prof. UŚ

elzbieta.zuzanska-zysko@us.edu.pl


Zespół ds. partycypacji, społeczeństwa obywatelskiego i konsultacji społecznych
Koordynator: dr hab. Krzysztof Bierwiaczonek,  prof. UŚ

krzysztof.bierwiaczonek@us.edu.pl


Zespół ds. analiz i dokumentów strategicznych
Koordynator: dr Grzegorz Gawron

grzegorz.gawron@us.edu.pl


Zespół ds. programowania i monitorowania zrównoważonego rozwoju regionu
Koordynator: dr hab. Aleksandra Kuzior, prof. PŚ

aleksandra.kuzior@polsl.pl


Zespół ds. badań zjawisk i procesów kulturowych
Koordynator: dr Andrzej Górny

andrzej.gorny@us.edu.pl


Zespół ds. turystyki
Koordynator: dr hab. Sławomir Pytel, prof. UŚ

slawomir.pytel@us.edu.pl


Zespół ds. transportu
Koordynator: 

 

REWITALIZACJA

 

Zespól ds. rewitalizacji

Koordynator: dr hab. Sławomir Sitek

slawomir.sitek@us.edu.pl


Zespół ds. ochrony i kształtowania środowiska przyrodniczego

Koordynator: dr hab. Edyta Sierka

edyta.sierka@us.edu.pl

Koordynator merytorycznydr hab. Izabella Franiel

izabella.franiel@us.edu.pl


Centrum Badań Innowacji Społecznych

Kierownik Centrum: dr Witold Mandrysz

witold.mandrysz@us.edu.pl


Zespół ds. analiz demograficznych i problemów społecznych

Koordynator: dr Agata Zygmunt

agata.zygmunt@us.edu.pl


Krajobrazy miejskie

Koordynator: dr hab. prof. UŚ Urszula Myga-Piątek

urszula.myga-piatek@us.edu.pl

 

SMART CITY

 

Zespół ds. smarter city
Koordynator: mgr inż. Romuald Gacka

r.gacka@us.edu.pl

 

INNE OBSZARY BADAWCZE

 


Zespół ds. jakości administracji, etyki i praworządności

Koordynator: dr hab. Waldemar Wojtasik, prof. UŚ

waldemar.wojtasik@us.edu.pl


Zespół ds. komunikacji wizualnej, designu i sztuki

Koordynator: dr Łukasz Trembaczowski

lukasz.trembaczowski@us.edu.pl

return to top