Obserwatorium Procesów Miejskich i Metropolitalnych

Spotkanie inaugurujące europejski projekt MECOG-CE “Strengthening metropolitan cooperation and governance in Central Europe”

06.06.2023 - 15:10 aktualizacja 27.07.2023 - 15:33
Redakcja: Zuzanna Neuve-Eglise

Szanowni Państwo,

miło nam poinformować, że w dniach 29-31 maja 2023 r. zespół badawczy pod kierownictwem dr. hab. Roberta Pyki, prof. UŚ z Instytutu Socjologii UŚ, reprezentujący Obserwatorium Procesów Miejskich i Metropolitalnych, uczestniczył w spotkaniu inaugurującym europejski projekt MECOG-CE “Strengthening metropolitan cooperation and governance in Central Europe” realizowany w ramach programu Interreg Europa Środkowa 2021-2027. W skład zespołu wchodzą: dr hab. Robert Pyka, prof. UŚ, dr hab. Krzysztof Bierwiaczonek, prof. UŚ, dr hab. Małgorzata Suchacka, prof. UŚ oraz dr Zuzanna Neuve-Église.

Spotkanie w Brnie stanowiło świetną okazję do zaplanowania badań dotyczących obszarów metropolitalnych w międzynarodowym gronie. Badacze reprezentujący nasze Obserwatorium przedstawili założenia metodologiczne oraz narzędzie badawcze wykorzystane w pierwszej fazie projektu, której są liderami wraz z naukowcami z Uniwersytetu Karola w Pradze.

Delegacja była także sposobnością do poznania Brna z najlepszej strony jako miasta niezwykle gościnnego, pięknego, ze wspaniałą historią i akademicką atmosferą. Międzynarodowe kontakty z całą pewnością zaowocują w ciągu najbliższych trzech lat trwania projektu.

Bardzo cieszymy się na te nowe doświadczenia i wyzwania!