Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
Obserwatorium Procesów Miejskich i Metropolitalnych
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

SHE Academy 2024 pn. „Research at and with schools”

24.04.2024 - 14:11 aktualizacja 24.04.2024 - 14:12
Redakcja: Zuzanna Neuve-Eglise

Zapraszamy na seminarium międzynarodowe w ramach SHE Academy 2024 pn. „Research at and with schools” koordynowane przez Uniwersytet Śląski w Katowicach oraz Sieć Szkół dla Zdrowia w Europie (Schools for Health in Europe Network). Nasze Obserwatorium zostało partnerem wydarzenia.

Udział w seminarium jest bezpłatny pod warunkiem rejestracji do 20 maja br. pod linkiem: https://formularze.us.edu.pl/she_academy2024.
Zachęcamy do czynnego udziału i zgłaszania propozycji prezentacji w sesji warsztatowej za pośrednictwem formularza rejestracyjnego powyżej.

Seminarium odbywa się w języku angielskim za pośrednictwem platformy Zoom.

Krótki opis wydarzenia:

SHE Academy 2024 koncentruje się na badaniach prowadzonych w środowisku szkolnym oraz we współpracy ze szkołami. W obliczu licznych zagrożeń, doświadczeń związanych z pandemią i wizji niepewnej przyszłości, szkoły na całym świecie stoją przed wieloma wyzwaniami dotyczącymi zdrowia i dobrostanu wszystkich członków społeczności szkolnej. Wspomniane wyzwania wymagają nowego spojrzenia na promocję zdrowia w szkole, która aby była skuteczna, powinna adresować rzeczywiste potrzeby swoich członków. Badania w zakresie potrzeb i działań promujących zdrowie powinny być podejmowane nie tylko w środowisku szkolnym, ale przede wszystkim przy aktywnym udziale społeczności szkolnej. SHE Academy 2024 stanowi doskonałą okazję do wymiany wiedzy, dzielenia się wynikami badań na temat zdrowia oraz do dyskusji o metodach badawczych, perspektywie praktyków, sukcesach i trudnościach wraz z badaczami i specjalistami w dziedzinie promocji zdrowia i edukacji szkolnej. Dwudniowe wydarzenie stwarza również okazję do nawiązania międzynarodowej współpracy w ramach sieci w zakresie promocji zdrowia w szkołach.

Kto może uczestniczyć w seminarium?

  • Doktoranci zainteresowani badaniami nad zdrowiem w środowisku szkolnym
  • Badacze/nauczyciele akademiccy oraz decydenci polityczni
  • Nauczyciele, pedagodzy i inni praktycy

Szczegółowe informacje o wydarzeniu >>>

PROGRAM seminarium >>>

return to top