Śląskie Centrum Wody

Redakcja: MK
Tagi: nagroda
Certyfikat Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju

Podczas 7. Forum Inteligentnego Rozwoju 2022, odbywającego się 6–7 czerwca 2022 roku w Uniejowie, nastąpiło wręczenie nagrody dla Śląskiego Centrum Wody Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Wyróżnienie przyznano w kategorii ekoinnowacje za wyróżniającą się działalność badawczo-rozwojową i popularyzatorską związaną z gospodarką wodną i ochroną środowiska, opartą na nowatorskich metodach badawczych.

Centrum, którego dyrektorem jest dr hab. Andrzej Woźnica, prof. UŚ z Wydziału Nauk Przyrodniczych, prowadzi działalność badawczą na rzecz ochrony środowiska wodnego. Pracownicy współpracują ze specjalistami z całego świata, oceniają jakość wód, wykonują pomiary batymetryczne zbiorników wodnych i prowadzą ich monitoring, a także opracowują programy rekultywacji obszarów skażonych.

dr hab. Andrzej Woźnica, prof. UŚ z Nagrodą Inteligentnego Rozwoju

Fot. Patrycja Stefańska