Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
Śląskie Centrum Wody

Zaproszenie na konferencję

Dziękujemy wszystkim P.T. Uczestnikom!

Zapis video konferencji —>

Światowy Dzień Wody

 

 

 

ŚLĄSKIE CENTRUM WODY

BADANIA | EKSPERTYZY
MONITORING | REKULTYWACJA


 

 

 

 

 

 

 

 

 

znak graficzny w kolorze niebieskim przypominający kroplę wody

Naszą pasją jest środowisko wodne. Jesteśmy grupą ekspertów, którzy prowadzą badania zlewni akwenów zarówno w terenie, jak również w oparciu o wirtualne modele matematyczne.

Współpracujemy ze specjalistami z całego świata. Oceniamy jakość wód, diagnozujemy problemy, wykonujemy pomiary batymetryczne zbiorników wodnych i prowadzimy ich monitoring, opracowujemy także programy rekultywacji obszarów skażonych.

Mamy kilkuletnie doświadczenie w projektowaniu rozwiązań wspomagających zarządzanie obiektami wodnymi.


Kontakt

ŚCW | ul. Bankowa 5 | 40-007 Katowice


scw@us.edu.pl
tel. +48 32 359 22 29
+48 32 359 19 91

Certyfikat Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2022

ŚCW laureatem Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2022

Śląskie Centrum Wody UŚ zostało laureatem Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2022 w kategorii: Ekoinnowacje, za wyróżniającą się działalność badawczo-rozwojową i popularyzatorską związaną z gospodarką wodną i ochroną środowiska, a opartą na nowatorskich metodach badawczych. Działalność  związana jest z wprowadzaniem innowacyjnych rozwiązań i rozwojem dydaktyki.

Widok z lotu ptaka na Zbiornik Goczałkowicki. Fot. Marek Grucka

Czy wiesz, że?

Głównym obszarem działania ŚCW jest województwo śląskie, na obszarze którego znajduje się ponad 15 tys. zbiorników wodnych o łącznej powierzchni prawie 200 km2?

Grupa naukowców w łodzi badawczej. Fot. Marek Grucka

UŚKA II

Naukowcy współpracujący z ŚCW mają do dyspozycji nowoczesną łódź badawczą. UŚKA II, wyposażona w specjalistyczne urządzenia pomiarowe, może być transportowana do każdego miejsca badań.

OFERTA
WSPÓŁPRACY

Zapraszamy do współpracy naukowców, dydaktyków, studentów i doktorantów, a także przedstawicieli samorządów oraz osoby zajmujące się zarządzaniem zbiornikami wodnymi zlokalizowanymi na terenie naszego kraju.

scw@us.edu.pl

Zanieczyszczony dopływ do zbiornika
fot. Bartosz Łozowski

ZARZĄDZANIE ZBIORNIKIEM WODNYM


opracowania, ekspertyzy oraz innowacyjne rozwiązania

Współpracujemy z polskimi i zagranicznymi ekspertami reprezentującymi różne dziedziny naukowe. Przygotowujemy opracowania, ekspertyzy oraz projektujemy innowacyjne rozwiązania, które dotyczą środowiska wodnego.  Zapraszamy do współpracy osoby zarządzające zbiornikami wodnymi.

Naukowcy w pontonie na zbiorniku wodnym
fot. Bartosz Łozowski

BADANIA NAUKOWE


realizacja projektów badawczych

Zajmujemy się koordynowaniem interdyscyplinarnych badań prowadzonych zarówno na Uniwersytecie Śląskim, jak również realizowanych przez naszych partnerów. Zapraszamy do współpracy naukowców reprezentujących dziedziny związane z gospodarką wodną, zwłaszcza hydrogeologów, biologów, geografów, ekologów, meteorologów, chemików i informatyków.

Młody mężczyzna wykonujący pomiary na zbiorniku wodnym
fot. Bartosz Łozowski

EDUKACJA


rozwój kompetencji studentów i doktorantów

Jeśli interesujesz się wodą i studiujesz lub przygotowujesz doktorat, skontaktuj się z nami. Dołącz do grupy naukowców-pasjonatów, sprawdź swoją wiedzę w praktyce. Zaprosimy cię do udziału w projektach naukowych i wdrożeniowych, których celem jest poprawa jakości wód.

Z kim współpracujemy

return to top