Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
Śląskie Centrum Wody
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Koło naukowe

Międzywydziałowe
Koło
Naukowe


„ELEMENTUM”

działające przy ŚCW

Głównym celem działalności koła naukowego jest przygotowanie studentów I i II stopnia Wydziału Nauk Przyrodniczych oraz Wydziału Nauk Ścisłych i Technicznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach do pracy w interdyscyplinarnych zespołach naukowych w zakresie zagadnień związanych z ekosystemami wodnymi.

W prowadzonych badaniach skupiamy się na zbiornikach wodnych mających znaczenie gospodarcze, przyrodnicze i rekreacyjne. Nasze badania obejmują analizę akwenów pod kątem parametrów morfometrycznych, analizę parametrów fizyczno-chemicznych i biologicznych wód, modelowanie numeryczne zbiorników, identyfikowanie problemów napotkanych podczas eksploatacji zbiorników oraz proponowanie działań mających na celu ich rozwiązanie.

Studenci w ramach działalności koła mają możliwość pracy w interdyscyplinarnym zespole pod okiem doświadczonych pracowników naukowych, udziału w badaniach terenowych ze szczególnym uwzględnieniem zbiorników wodnych o dużym znaczeniu dla społeczności lokalnych, gospodarki wodnej kraju oraz o szczególnych walorach przyrodniczych. W ramach działalności koła studenci mogą uczestniczyć w licznych warsztatach naukowych oraz seminariach.

Członkowie koła uzyskają doświadczenie w pracy w zespole, cenione na dzisiejszym rynku pracy, zapoznają się z obsługą specjalistycznego oprogramowania komputerowego oraz sprzętu terenowego i laboratoryjnego.

return to top