• Polish
Interdyscyplinarne Centrum Rozwoju Kadr

Kolejne cztery wywiady z cyklu „C4REtalks”

17.05.2023 - 15:25 aktualizacja 22.05.2023 - 14:50
Redakcja: MK

Cykl „C4RE talks” (ang. Comptences for Research Excellence) to prezentacje, rozmowy i spotkania ze znakomitymi ekspertami z całego świata, którzy specjalizują się w tematyce budowania i rozwijania kompetencji.

W ramach cyklu przygotowane zostały kolejne cztery wywiady. Gościem rozmowy na temat wykorzystania kompetencji w zarządzaniu uczelnią był Prof. Richard Griffith z Institute for Cross Cultural Management of Florida Institute of Technology. W spotkaniu poświęconym zarządzaniu kompetencjami w uniwersytetach udział wzięła Prof. Corinna Peifer z Department of Psychology w University of Lübeck. Kolejny odcinek serii dotyczył wsparcia uczelni w budowaniu kompetencji badawczych. Ekspertem tego odcinka był Prof. Matias Pulópulos Tripiana z Department of Experimental Clinical and Health Psychology w Ghent University. Ostatni z czterech wywiadów dotyczył kompetencji zarządzania zespołem badawczym. W tym filmie Prof. Visente Martinez Tur z University of Valencia odpowiedział na pytania związane z zarządzaniem kompetencjami na uniwersytecie.

Wszystkie wywiady dostępne są na kanale YouTube ICRK.

Cykl jest jednym z działań Interdyscyplinarnego Centrum Rozwoju Kadr. Realizacja czterech nagrań została sfinansowana w ramach konkursu „Widzialność centrów badawczych” Inicjatywy Doskonałości Badawczej UŚ. Wywiady prowadzili: prof. dr hab. Barbara Kożusznik z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, dyrektor ICRK oraz dr hab. inż. Olaf Flak, niezależny trener i doradca biznesowy.

Napis C4RE talks