• Polish

15.09.2021 - 10:06 aktualizacja 15.06.2022 - 12:56
Redakcja: MK
Tagi: c4re, kompetencje

Gościem pierwszej części cyklu „C4RE talks” jest prof. José M. Peiró Silla, PhD z Uniwersytetu w Walencji. W prezentacji zatytułowanej „Competences for Research Excellence” podejmuje temat kompetencji, które są kluczowe z perspektywy doskonałości badawczej. W rozmowie uczestniczą eksperci i naukowcy związani z Interdyscyplinarnym Centrum Rozwoju Kadr: dyrektor centrum prof. Barbara Kożusznik, dr hab. inż. Olaf Flak, prof. UŚ oraz dr Grzegorz Filipowicz.

Prof. José M. Peiró Silla jest jednym z najbardziej znaczących w Europie specjalistów zajmujących się budowaniem kompetencji, zwłaszcza w zakresie zrównoważonego rozwoju i edukacji. Specjalizuje się w Programach Międzynarodowej Oceny Umiejętności Uczniów OECD. Jest profesorem na Uniwersytecie w Walencji, dyrektorem Instytutu Badawczego Psychologii Zasobów Ludzkich Rozwoju Organizacyjnego i Jakości Życia Zawodowego, w latach 2021–2014 był prezesem International Association of Applied Psychology. Napisał ponad 50 książek i rozdziałów oraz 130 artykułów. W swoich badaniach zajmuje się takimi zagadnieniami, jak: wejście młodzieży na rynek pracy, zapobieganie zagrożeniom psychospołecznym, jakość usług, klimat i kultura w organizacjach, zespoły robocze, psychospołeczne aspekty ICT. Otrzymał tytuł doktora honoris causa Universidade Metodista de São Paulo (2010), Miguel Hernández University of Elche (2017) i Maastrich University (2019). Jest także laureatem licznych nagród za swoją działalność.

prof. J. Peiro Silla i napis C4RE talks

Cykl „C4RE talks” (ang. Comptences for Research Excellence) to prezentacje, rozmowy i spotkania ze znakomitymi ekspertami z całego świata, którzy specjalizują się w tematyce budowania i rozwijania kompetencji. Cykl realizowany jest w ramach działań Interdyscyplinarnego Centrum Rozwoju Kadr.