• Polish
Interdyscyplinarne Centrum Rozwoju Kadr

Ukazała się monografia pt. „Kompetencje pracowników uczelni badawczych w Polsce”

28.09.2023 - 09:31 aktualizacja 28.09.2023 - 10:31
Redakcja: MK

Nakładem Wydawnictwa Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach ukazała się właśnie książka pt. „Kompetencje pracowników uczelni badawczych w Polsce”. Jest to monografia przygotowana w ramach projektu „Interdyscyplinarne Centrum Rozwoju Kadr – think tank ds. rozwoju kluczowych kompetencji kadr przyszłości dla polskiej nauki”.

Autorami monografii są: prof. dr hab. Barbara Kożusznik (redaktor publikacji, dyrektor ICRK), Grzegorz Filipowicz, dr Małgorzata Chrupała-Pniak, Michał Fafiński, dr hab. Olaf Flak, dr Adrian Pyszka, dr Barbara Smorczewska, Katarzyna Więcek-Jakubek oraz Anna Węgrzyn.

Autorzy publikacji analizują czynniki kształtujące kompetencje pracowników naukowych i pracowników wsparcia administracyjnego. Badają m.in. związek między poziomem rozwoju kluczowych kompetencji a osiągnięciami w obszarze badawczo-wdrożeniowym. Warto dodać, że analizy i wnioski oparte zostały na wynikach badań przeprowadzonych w polskich uczelniach badawczych.

Prof. Barbara Kożusznik
Prof. dr hab. Barbara Kożusznik, dyrektor ICRK, redaktor monografii | fot. Matylda Klos