Instytut Fizyki im. Augusta Chełkowskiego

Konferencja naukowa „Kryształy – porządek, piękno i użyteczność”

11.06.2024 - 14:36 aktualizacja 12.06.2024 - 14:43
Redakcja: agnieszka jankowska 45315

Podczas konferencji naukowej pt. ”Kryształy – porządek, piękno i użyteczność” odbędą się wykłady zaproszonych wybitnych specjalistów z różnych krajowych ośrodków naukowych takich jak Instytut Wysokich Ciśnień PAN UNIPRESS oraz Instytut Fizyki Molekularnej PAN Poznań, którzy zapoznają uczestników z zagadnieniami dotyczącymi kryształów: metodami otrzymywania, zastosowaniem w nowoczesnych technologiach.

Ponadto podczas konferencji odbędzie się gala wręczenia nagród laureatom Ogólnopolskiego Konkursu Wzrostu Kryształów dla Młodzieży Szkolnej.

Data wydarzenia 13 czerwca 2024 r.

Godziny 10.00 – 13.00

Lokalizacja Wydział Nauk Humanistycznych, Aula Pawlikowskiego, ul. Uniwersytecka 4, Katowice

Gala wręczenia nagród  jest dofinansowana ze środków Województwa Śląskiego – Współorganizatora Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024.