Najnowsze komentarze

Redakcja: Tomasz Spórna
    Tagi: Książka
    Książka

Ukazała się książka: „Przemiany demograficzne miast Polski. Wymiar krajowy, regionalny i lokalny”. Publikacja pod redakcją Roberta Krzysztofika, to efekt zespołowego projektu badawczego poświęconego sytuacji polskich miast, który realizowany był w Uniwersytecie Śląskim w Katowicach przez: Prof. dr hab. Jerzego Runge, dr hab. Iwonę Kantor-Pietragę, dr hab. Annę Runge i dr hab. Roberta Krzysztofika. Przedsięwzięcie realizowane było przy współudziale Pracowników Instytutu Rozwoju Miast i Regionów w Krakowie-Warszawie. Tam też ukazała się książka. Publikacja jest drugą wydaną monografią stanowiącą pokłosie wspomnianych badań naukowych. Pierwsza z nich ukazała się w 2018 r., a zatytułowana jest: „Lokalny wymiar rozwoju społecznego Polski”. Książki można nabyć w Instytucie Rozwoju Miast i Regionów.

Książka „Przemiany demograficzne miast Polski. Wymiar krajowy, regionalny i lokalny” opracowana została w oparciu o bardzo szeroką bazę źródłową oraz dorobek polskich i zagranicznych badaczy zagadnień ludnościowych. Publikacja powinna być przydatna w pracy nie tylko badaczy, ale także samorządów lokalnych i regionalnych.

Więcej informacji na stronie: http://irmir.pl/publisher/przemiany-demograficzne-miast-polski-wymiar-krajowy-regionalny-i-lokalny/