Najnowsze komentarze
    Język:
    Instytut Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej

Projekt w ramach konkursu „Zielony Horyzont”

25.10.2021 - 12:26 aktualizacja 25.10.2021 - 12:26
    Redakcja: M.T.

Miło nam poinformować, że w ramach programu Inicjatywa Doskonałości Badawczej UŚ – konkursu „Zielony Horyzont” rozpoczął się w Uniwersytecie Śląskim Projekt „Wpływ długotrwałej emisji zanieczyszczeń – środowiskowe, zdrowotne i społeczno-kulturowe skutki hutnictwa metali nieżelaznych”. Celem Projektu jest określenie wpływu długotrwałej emisji zanieczyszczeń pochodzących z hut metali nieżelaznych na środowisko i zdrowie ludzi z uwzględnieniem skutków społeczno-kulturowych. Obszarem badań, który będzie szczególnie analizowany jest rejon Szopienic w Katowicach.
    W Projekcie uczestniczą Badacze z ośmiu Instytutów Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (Instytut Nauk o Ziemi, Instytut Biologii, Biotechnologii i Ochrony Środowiska, Instytut Chemii, Instytut Socjologii, Instytut Literaturoznawstwa, Instytut Historii, Instytut Nauk o Sztuce oraz Instytut Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej), a także z innych ośrodków w Polsce (Uniwersytet Wrocławski, Politechnika Śląska, Muzeum Hutnictwa) i z zagranicy (Oregon State University, University of Sidney i ETH w Zurichu). Liderem projektu jest dr hab. Robert Krzysztofik, prof. UŚ.