Najnowsze komentarze
    Język:
    Instytut Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej

Zaproszenie do udziału w konkursie wiedzy o państwach Trójmorza

25.10.2021 - 12:13 aktualizacja 25.10.2021 - 12:13
    Redakcja: M.T.

Szanowni Państwo,

Fundacja Jagiellońska serdecznie zaprasza wszystkich studentów do udziału w Międzynarodowym Konkursie Wiedzy o państwach Trójmorza, realizowanym w ramach konkursu Ministerstwa Spraw Zagranicznych „Dyplomacja Publiczna 2021”.

Konkurs w formie on-line odbędzie się 29 października o godz. 11:00, równocześnie w siedmiu krajach: w Bułgarii, Chorwacji, Polsce, Rumunii, Słowacji, Słowenii i na Węgrzech. Potrwa tylko 8 minut i dotyczyć będzie szeroko rozumianych zagadnień związanych z historią, geopolityką i kulturą krajów Inicjatywy Trójmorza. Do udziału w konkursie zachęcamy zwłaszcza studentów historii, geografii oraz stosunków międzynarodowych, ale również kierunków pokrewnych, jak również wszystkich pozostałych zainteresowanych.

W każdym kraju partnerskim najlepszych trzydziestu uczestników konkursu zmierzy się w rozgrywce innowacyjnej polskiej gry strategicznej Intermarium. Zwycięzcy wygrają udział w międzynarodowej wizycie studyjnej na terenie Województwa Podkarpackiego, połączony z finałem projektu Trimarium. Wielkoformatowa gra symulacyjna jako narzędzie wsparcia współpracy w formacie Trójmorza.

Zwracam się z uprzejmą prośbą o upowszechnienie informacji o konkursie wśród studentów Państwa Uczelni. Uczestnictwo w nim będzie miało przede wszystkim wymiar edukacyjny i ufam, że stanie się cennym doświadczeniem. Co więcej, przyczyni się do promocji Inicjatywy Trójmorza oraz zwiększy potencjał współpracy międzynarodowej pomiędzy środowiskami akademickimi i oświatowymi, pozarządowymi oraz samorządowymi.

Szczegółowe informacje oraz regulamin znajdą Państwo na stronie:
    www.trimarium.jagiellonska.org