Najnowsze komentarze
    Język:
    Instytut Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej

Udział w seminarium „Krajobrazy małych miast”

26.09.2022 - 07:33 aktualizacja 14.11.2022 - 07:37
    Redakcja: M.T.

W dniach 5-6 wrzesień 2022r. dr hab. Elżbieta Zuzańska-Żyśko uczestniczyła w XXVI Interdyscyplinarnym Seminarium Krajobrazowym w Olsztynie pt. „Krajobrazy małych miast – współczesne kierunki badań”. Przedmiotem uwagi były przemiany przestrzenno-funkcjonalne oraz krajobrazowe najmniejszych ośrodków, idea badania krajobrazu, a także aspekty przyrodnicze i społeczne. Konferencja została zorganizowana pod patronatem Komisji Krajobrazu Kulturowego Polskiego Towarzystwa Geograficznego, Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie oraz Sieci Miast Cittaslow. Na konferencji zaprezentowano dwa zagadnienia – referat pt. „Współczesne przemiany przestrzenne małego miasta o funkcji uzdrowiskowej na przykładzie Buska-Zdroju” we współautorstwie z dr hab. Iwoną Kiniorską z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach oraz poster – „Wpływy arabskie zapisane w krajobrazie – Szlak Białych Miast w Hiszpanii” we współautorstwie z mgr Małgorzatą Szymiczek. W ramach konferencji odbyła się bardzo interesująca sesja terenowa po małych miastach Warmii, w tym Cittaslow.

Sprawozdanie z wydarzenia na stronie PTG: