Najnowsze komentarze

Udział w konferencji Urban Transitions 2022

24.11.2022 - 08:25 aktualizacja 24.11.2022 - 08:44
    Redakcja: M.T.

W dniach 8–10.11.2022 r. dr Tomasz Spórna uczestniczył w międzynarodowej konferencji „Urban Transitions 2022” organizowanej przez Elsevier w Sitges w Hiszpanii.
    W ramach udziału w konferencji zaprezentował na dwóch sesjach (Poster Teaser Session i Poster Session) poster pod tytułem „From the idea of 'garden cities’ to contemporary problems of urban sprawl in Poland”.
    Poster został przygotowany w wieloautorskim zespole w ramach realizacji grantu OPUS-21 NCN pt. Długofalowość procesów suburbanizacji wokół dużych miast Polski (histsuburb.pl) 2021/41/B/HS4/01407 (koordynatorem projektu jest dr hab. Robert Szmytkie z Uniwersytetu Wrocławskiego).
    Wystąpienie dotyczyło zagadnienia rozwoju miast ogrodów w Polsce, ich przekształceń po 1945 r. oraz oceny realizacji współczesnych inwestycji mieszkaniowych w Polsce nawiązujących do idei miasta ogrodu E. Howarda.
    Tematyka konferencji obejmowała interdyscyplinarne spojrzenie na współczesne wyzwania w rozwoju miast i obszarów miejskich. W szczególności zagadnienia planowania urbanistycznego, palowania transportu miejskiego oraz kwestii środowiska i zdrowia w mieście.
    Liczba wszystkich wystąpień na konferencji wyniosła ponad 500. Kolejna konferencja odbędzie się w 2024 r.