Najnowsze komentarze
    Język:
    Instytut Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej

„Humanistyczna edukacja ekologiczna” – panel dyskusyjny na 7. Śląskim Festiwalu Nauki

20.12.2023 - 11:47 aktualizacja 20.12.2023 - 11:48
    Redakcja: M.T.
    W ramach Śląskiego Festiwalu Nauki, 11.12.2023 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach na scenie „Naucz się świata” odbył się panel dyskusyjny, którego jednym z uczestników był pracownik naszego Instytutu – dr hab. Adam Hibszer prof. UŚ.

Dyskusja toczyła się wokół aktualnych wyzwań i potrzeb edukacji ekologicznej i klimatycznej oraz sposobów jej prowadzenia w Polsce i w naszym regionie.

W poszczególnych rundach dyskusji paneliści starali się odpowiedzieć m.in. na pytania: Co jest istotą edukacji środowiskowej /klimatycznej?  Jak ona funkcjonuje w szkołach, na uniwersytecie? Jakie systemowe rozwiązania warto zastosować w tym zakresie? W jaki sposób edukacja ekologiczna , edukacja dla klimatu może zmienić polską szkołę i społeczeństwo? Jaka w tym procesie jest rola samorządu? Czy jesteśmy gotowi na sprawczość i działania sieciujące?

Więcej informacji o zakończonym 7. Festiwalu Nauki: