Najnowsze komentarze

Konferencja w Warszawie

26.04.2024 - 13:27 aktualizacja 06.05.2024 - 14:27
    Redakcja: M.T.

W dniach 18-19.04.2024 r. Instytut Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej uczestniczył w obchodach jubileuszu Pana Prof. dr hab. Andrzej Kowalczyka. Była to znakomita okazja do zapoznania się z dorobkiem naukowym oraz podróżami Pana Profesora oraz jego wkładem w rozwój geografii turyzmu w Polsce. Konferencja pod tytułem „Oblicza współczesnej turystyki. Wyzwania badawcze” zorganizowana przez Uniwersytet Warszawski Wydział Geografii i Studiów Regionalnych i Katedra Geografii Turystyki i Rekreacji była także okazją do wymiany doświadczeń badawczych oraz poglądów na temat kierunków kształtowania się zjawisk turystycznych. Dr hab. Elżbieta Zuzańska-Żyśko wygłosiła referat pt. „Nowatorskie projekty metropolitalne jako atrakcje turystyczne” przybliżając przekształcenia przestrzeni publicznej w dzielnicy Chelsea West na Manhattanie. Z kolei Mgr Małgorzata Szymiczek zaprezentowała fragment realizowanej rozprawy w Szkole Doktorskiej Uniwersytetu Śląskiego w wystąpieniu pt. „Fuerteventura w ujęciu Butlera. Ewolucja turystyki na Wyspach Kanaryjskich”.