Najnowsze komentarze

VIII Colloquium Miejskie

18.10.2024 - 12:34 aktualizacja 18.10.2024 - 12:51
    Redakcja: M.T.

Coroczne, już VIII Colloquium Miejskie, tym razem miało temat przewodni: „Przyszłość śląskich miast. Miasta Dynamicznej Równowagi. Miasta Zwycięskie”. Konferencja miała miejsce w Bibliotece Śląskiej w Katowicach, a odbyła się 16 października 2024 r.

W Panelu zatytułowanym: „Sieciowy rozwój miast. Nowe modele przeobrażeń strukturalnych i funkcjonalno-przestrzennych, który prowadzili Prof. dr hab. Jerzy Runge z naszego Instytutu oraz Prof. dr hab. inż. arch. Krzysztof Gasidło z Politechniki Śląskiej, udział wziął Dr hab. Robert Krzysztofik, prof. UŚ. Współpanelistami byli Prof. dr hab. Krystian Heffner z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach Dr. hab. Sylwia Dołzbłasz, prof. UWr z Uniwersytetu Wrocławskiego oraz dr hab. inż. arch. Tomasz Bradecki, prof. PŚ z Politechniki Śląskiej w Gliwicach.

Z kolei swój poster poświęcony sukcesji w ekonomii ewolucyjnej zaprezentowała Uczestnikom Colloquium Dr Monika Janiszek.

W Colloquium Miejskim udział wzięły także Przedstawicielki naszego Instytutu Dr hab. Elżbieta Zuzańska-Żyśko, prof. UŚ, Mgr Stefania Koczar-Sikora i Mgr Paulina Kandzia.