Instytut Historii

Pracownicy IH UŚ jako autorzy i postacie opisywane w „Leksykonie Panteonu Górnośląskiego”

01.02.2021 - 10:34 aktualizacja 01.02.2021 - 10:34
Redakcja: dawidmadziar

W ramach serii „Studia i Materiały Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach” ukazał się Leksykon Panteonu Górnośląskiego, pod redakcją ks. dr hab. Henryka Olszara, prof. UŚ i dr Aleksandry Kłos-Skrzypczak. Tom powstał jako efekt projektu pt. „Panteon Górnośląski – badania naukowe”, realizowanego w ramach programu DIALOG ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Obszerne, ponad 1000-stronicowe dzieło zawiera biogramy prawie 160 postaci ważnych dla Górnego Śląska, wśród których znaleźli się m.in. byli pracownicy naszego Instytutu: prof. dr hab. Kazimierz Popiołek oraz prof. dr hab. Franciszek Serafin. Wśród 46 autorów biogramów znaleźli się pracownicy IH: dr hab. Maciej Fic, prof. UŚ, dr hab. Zbigniew Hojka, prof. UŚ, dr hab. Joanna Januszewska-Jurkiewicz, prof. UŚ oraz dr hab. Lech Krzyżanowski, prof. UŚ.

Leksykon Panteonu Górnośląskiego