Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
Instytut Historii

Relacja: IV edycja Turnieju Trzech Uniwersytetów

30.06.2022 - 11:23 aktualizacja 30.06.2022 - 11:23
Redakcja: dawidmadziar

Za nami IV edycja Turnieju Trzech Uniwersytetów, która w tym roku rozgrywana była w Katowicach. Pomimo upału wszystkie drużyny – Katedra histórie/Department of History FF UMB Banská Bystrica, Katedra historie FF OU oraz reprezentacja naszego Instytutu zaprezentowały wysoki poziom gry.
W meczu otwarcia gospodarze zmierzyli się z drużyną słowacką. Spotkanie zakończyło się remisem 4:4. W kolejnym meczu Czesi pokonali Słowaków 4:2. Turniej zwieńczył mecz zwycięzców turnieju z poprzednich lat, a więc reprezentacji Katedry Historii Uniwersytetu Ostrawskiego oraz naszego Instytutu. Rywalizacja ta zakończyła się remisem 1:1. Tym samym tegoroczną edycję turnieju wygrała drużyna z Czech, reprezentacja naszego Instytutu, jakkolwiek od 2 lat pozostaje niepokonana, tym razem zajęła drugie miejsce. Ostatnie miejsce na podium przypadło Słowakom.
Dziękujemy naszym gościom za przybycie i wspaniałą rywalizację na boisku. Przyszłoroczna, piąta edycja odbędzie się w Bańskiej Bystrzycy.
Turniej oprócz zacieśnienia współpracy historyków z trzech ośrodków naukowych ma również na celu promocję kierunku Środkowoeuropejskie Studia Historyczne.

return to top